شرکت میراب تولید کننده شیرآلات صنعتی

طراحی قطعات داخلی شیرهای هوای تک محفظه دو روزنه از جنس پلیمر خاص

طراحی قطعات داخلی شیرهای هوای تک محفظه دو روزنه از جنس پلیمر خاص
  • اخبار - اخبار داخلی

شیر هوای تک محفظه دارای شناور (گلوله) است که درون یک راهنما قرار دارد. شرح وظیفه شناور در شیرهای هوا بسیار حائز اهمیت بوده و اجازه ورود و خروج هوا با توجه به تغیرات فشار سیال در خط لوله به عهده این قطعه می باشد.

 

 

 

شیر هوای تک محفظه دارای شناور (گلوله) است که درون یک راهنما  قرار دارد. شرح وظیفه شناور در شیرهای هوا بسیار حائز اهمیت بوده و اجازه ورود و خروج هوا با توجه به تغیرات فشار سیال در خط لوله به عهده این قطعه می باشد.

این قطعات به صورت روتین از جنس فولاد ضدزنگ (استینلس استیل) تولید می شود که مقاومت به خوردگی مناسبی در برابر آب خام، آب آشامیدنی و هوا دارند. اما در صورتیکه شیر هوا در خطوط آب شور، آب با درصد کلر بالا ، فاضلاب و یا سیال اسیدی نصب شود، نرخ خوردگی ها بالاتر رفته و متریال استنلس استیل حتی با گریدهای بالاتر از S.St316 نیز به لحاظ مقاومت به خوردگی پاسخگو نخواهد بود.

لذا با عنایت به مشکل فوق، طی تحقیق و آزمایشات انجام شده در کمیته فنی و مهندسی شرکت میراب و بررسی متریالهای مختلف، استفاده از متریال از نوع پلیمر خاص مورد تصدیق و صحه گذاری قرار گرفت و حصول عملکرد آن مورد تایید تیم های فنی و کیفی این شرکت رسید.

این پلیمر علاوه بر مقاومت به خوردگی بسیار بالا در برابر طیف وسیعی از سیال های خورنده در محیطهای اسیدی و بازی و همچنین آلاینده های ناشی از حضور کلر در سیال ، مقاومت مکانیکی مناسبی داشته و تحت تاثیر فشار سیال و نیز ضربات آبی دچار آسیب نمی شود.
اخبار مرتبط