در حال حاضر مراحل پایانی ساخت و تست شیر هیدرولیک با سایز ۲۵۰۰ میلیمتر و فشار ۲۵ بار در کارخانه میراب صورت می گیرد. این شیر به سفارش شرکت فراب جهت نصب در نیروگاه برق-آبی اوما-اویا در کشور سریلانکا ساخته شده است.

دیسک شیر بصورت دو طبقه (Bi-Plane) تولید شده تا علاوه بر مقاومت در برابر نیروی زیاد سیال، افت فشار بسیار کم (حدود ۰٫۱ متر ستون آب) را ایجاد نماید.

برای این شیر در مدار کنارگذر (By-Pass)  یک شیر سوزنی سایز ۲۵۰ مجهز به جک هیدرولیک در نظر گرفته شده که تحت تاثیر فشار سیال ورودی به شیر باز شده و فشار را در دو طرف دیسک متعادل می سازد تا گشتاور لازم برای باز و بسته شدن شیر کاهش یابد.

شیرهای قطع اضطراری شرکت میراب که مجهز به عملگر هیدرولیک وزنه ای و سایر تجهیزات پیشرفته می باشند به عنوان شیر نرمال باز ( یا نرمال بسته) در ورودی مخازن ، بعد از ایستگاه پمپاژ و یا ورودی توربین نصب می شوند تا در صورت بروز هرگونه حادثه بصورت خودکار و با سرعت محاسبه شده ای بسته شده تا خط لوله و تجهیزات از آسیب های جدی محافظت گردند. عمدتا” این شیرها از سایز ۴۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر تولید شده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به کاتالوگ شرکت میراب مراجعه گردد.