به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی،مدیرعامل این شرکت گفت:شهر امیرکبیر یکی از شهرهای جدیدی است که در ۴۰ کیلومتری شهر اراک واقع است و تأمین آب این شهر یکی از مشکلات عمده در روند اجرا و ساخت این شهر از دهه ۷۰ بوده است.

مهندس عزت اله آمره ای افزود: متأسفانه تا سال گذشته با اقدامات زیادی هم که صورت پذیرفته بود موفق به تأمین آب شرب این شهر نشدیم ولی در سال گذشته با مطالعات دقیق و کارشناسانه منبع آبی خوبی برای این شهر در نظر گرفته شد و در مدت ۶ ماه این پروژه به مرحله بهره برداری رسید و به صورت غیر رسمی آب وارد شبکه شد.

مهندس آمره ای ادامه داد:جمعیتی که برای این شهر پیش بینی شده است ۱۰۰ هزار نفر است و در حال حاضر هم ۵۰۰ خانوار در آن ساکن هستند و  در اقدام ملی مسکن ۳۰۰۰ واحد در این شهر پیش بینی شده و تأمین آب این شهر یکی از اولویت های مهم و زیرساختی برای آن محسوب می شود.

وی اظهار داشت: این پروژه اثرات اجتماعی مهمی دارد و هدف از آن تأمین آب شرب و بهداشتی سالم برای شهروندان این شهر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: در مجموع برای این پروژه ۶۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با اجرای آن اشتغالزایی برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیر مستقیم فراهم می شود.

وی افزود: جانمایی، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با عمق ۱۰۰ متر، تهیه و اجرای خط انتقال آب به طول ۹٫۲ کیلومتر با لوله هایی از جنس  GRP در اقطار ۲۵۰ و۳۰۰ میلیمتر، احداث یک باب مخزن ذخیره آب پاک به حجم ۵۰۰ متر مکعب از جنس بتن آرمه ، احداث ۲ باب ایستگاه پمپاژ سرچاهی و بین راهی  و اجرای خط انتقال برق به طول ۹۲۰ متر از اقدامات انجام شده در این پروژه است.

با انجام این پروژه به میزان ۹۰ مترمکعب در ساعت تأمین آب شرب و بهداشتی سالم برای شهروندان شهر جدید امیرکبیر تأمین و انتقال می یابد.

wnn.wrm.ir