شرکت میراب

اخبار

همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون با حضور ستار محمودی قائم مقام وزارت نیرو. مقیمی استاندار تهران. جمالی پور فرماندار شهرستان ری. پور رجب مدیرعامل شرکت آبفار استان تهران.هراتی مدیر اداره آبفار شهرستان ری و جمع کثیری از میران و مسئولان افتتاح شد.
رضا پوررجب مدیرعامل شرکت آبفار استان تهران در مراسم افتاحیه این پروژه گفت : امروزه نانوتکنولوژی دامنه وسیعی از تجهیزات و کاربردها را در برگفته است و یکی از فوق العاده ترین فناوری های قرن ۲۱ به حساب می آید وی گفت خطر آلودگی منابع آب آشامیدنی و عدم تصفیه منابع آلوده با روش های مرسوم و از طرفی آلودگی نیتراتی منابع زیر زمینی نیاز به روشهای جایگزین تصفیه را محسوس تر می نماید که یکی از این روش ها نانوفیلتراسیون می باشد و در سالهای اخیر به شدت در دنیا مورد توجه قرار گرفته است

مدیرعامل آبفار استان تهران تأکید کرد توانایی حذف فلزات سنگین، باکتریها، ویروس ها، آلاینده های آلی، کدورت، سختی، شوری آب و حفظ مواد معدنی مورد نیاز سلامت انسان در روش فوق مورد توجه قرار گرفته است .

پور رجب تأکید کرد توانایی حذف فلزات سنگین، باکتریها، ویروس ها، آلاینده های آلی، کدورت، سختی، شوری آب و حفظ مواد معدنی مورد نیاز سلامت انسان در روش فوق مورد توجه قرار گرفته است .

وی در خصوص مجتمع آبرسانی شهید تهرانی نیز گفت این مجتمع ۲۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۸۰۰۰ نفر را تحت پوشش قرار داده که از طریق ۱۶ حلقه چاه و ایستگاه پمپاژ تأمین آب شرب می شوند

وی اظهار داشت این مجتمع یکی از قدیمی ترین مجتمع های آبرسانی می باشد که قبل از تشکیل شرکت آب و فاضلاب روستایی توسط متولیان قبلی احداث شده و با توجه به افزایش جمعیت و فرسوده بودن تأسیسات و تجهیزات، مشکلات و چالش های فراوانی برای شرکت آب و فاضلاب و همچنین مشترکین عزیز روستایی ایجاد کرده بود که بر اساس بررسیهای انجام شده و با مطالعات مهندسی مجدد مشاور و تخصیص اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریالی توانستیم کلیه مشکلات ۲۰ روستای فوق را مرتفع نماییم و آب سالم و بهداشتی با استانداردهای جهانی در اختیار روستاییان قراردهیم.

پوررجب پروژه های اجرا شده در مجتمع فوق را احداث ۴۵۰۰ متر مکعب مخزن زمینی، اجرای ایستگاه پمپاژمادر، اجرای ۶ کیلومتر خط انتقال ۴۰۰ میلی متر و احداث تصفیه خانه آب به روش نانوفیلتراسیون به ظرفیت ۳۵۰۰متر مکعب در ثانیه اعلام کرد و افزود همه تلاش و سعی ما بر این است تا با استفاده از ظرفیتهای موجود و تکنولوژیهای نو دنیا بهترین خدمات را به مشترکین خود در سطح روستاهای استان ارائه نماییم.